Handlekurv


Forestillinger

En hyllest til Kirsten Flagstad

Hovedscenen


Christine Brewer, sopran
Patrick Summers, dirigent
Operaorkestret

Program:
Wagner: Ouverture fra Tannhäuser, Dich, teure Halle, Utdrag fra Lohengrin, Liebstod
Gluck: Ouverture fra Orfeo et Euridice
Purcell: Arie fra Dido and Aeneas
Gluck: Utdrag fra Alceste
Strauss: Vier letzte Lieder

Amerikanske Christine Brewer regnes som den fremste eksponent for det høydramatiske sopranfaget. Hun fikk sitt gjennombrudd på operascenen i voksen alder, i Richard Strauss´ Ariadne auf Naxos, ved Operaen i Paris, senere har hun forflyttet seg mer over i Wagner-repertoaret.
Brewer har også gjort stor suksess i Europa, spesielt på Covent Garden i London hvor hun har vært engasjert i en rekke konserter og oppsetninger under dirigenter som Antonio Pappano og Bernhard Haitink. Hun har også gjestet de berømte BBC Proms-konsertene i Royal Albert Hall med både Wagners Valkyrien og Götterdämmerung og Schönbergs Gurrelieder, samt Mahlers 8. symfoni under Sir Simon Rattle.
Forrige sesong var hun tilbake på Metropolitan i New York som Brünnhilde i Wagners Der Ring des Nibelungen. Nå gjester Christine Brewer for første gang Norge og Den Norske Opera & Ballett, hvor hun synger Kirsten Flagstads repertoar.

Vi gjør oppmerksom på at ved konserter på Hovedscenen har alle plasser god sikt og tilnærmet lik lydopplevelse.



Du er her: You are here: /Hjem /Home /Forestillinger /Konserter