Johannes Nikolai Aas
Bass (Woys)
Den norske bassen Johannes Nicolai Aas er fra august 2024 tatt opp som en del av Wilhelmsen Operastudio for unge sangere (WOYS) ved Den Norske Opera & Ballett.
Aas tok sin master i opera ved Kunsthøgskolen i Oslo våren 2023. Han har tidligere en bachelor i musikkteater fra Høyskolen Kristiania.
Våren 23 sang han rollen som Nathan i operaoratoriet David & Bathseba av Ståle Kleiberg. Han har tidligere medvirket i flere musikal-workshops, og også skrevet og produsert et skuespill for Grenland friteater, Making a play in just one week.
I løpet av studietiden har han blant annet sunget Pluto i Telemanns Orpheus, og utdrag fra Don Giovanni, Perlefiskerne, Snowmaiden, Ariodante og L’enfant et les sortilèges.
Johannes Nikolai Aas / Photo: Erik Berg
Performances
Future Acts
Selection of previous acts
- Andre ridder in The Magic Flute
- Bass in Meet the WOYS singers
- Doktor Grenvil in La traviata
- Don Alfonso in WOYS: Così fan tutte
- Il Sagrestano in Tosca
- Kapteinen in Eugene Onegin
- Montano in Otello
- Pasek in The Cunning Little Vixen
- Solist in Meet the WOYS singers
- Solist in WOYS' Christmas concert
- Solist in WOYS' Christmas Concert